Kliendile

“Noor – Meister 2015″ parim restoraniteenindaja on selgunud!

6 – 7. märtsil, toimus Eesti Näituste Messikeskuses “Noor – Meister 2015″ kutsemeistrivõistlused, mille korraldas SA Innove. Võistlustel oli esindatud 25 erinevat kutseala ja nende seast selgitati välja parimatest parimad,nii ka restoraniteenindajate puhul.
Restoraniteenindaja võistlused kestsid läbi kahe päeva, millest esimesel tuli võistlejatel lahendada teooriatest, tunda erinevaid restoranitöös kasutatavaid töövahendeid, voltida aja peale salvrätikuid ja valada täpsuse peale veini. Esimese päeva viimase võistlusülesandena serveeriti inglise traditsioonilist kellaviieteed. Teine päev oli täielikult piduliku fine dining teeninduse jaoks. Võistlejatel tuli serveerida pidulik lõunasöök kahele külalisele. Proovile pandi suhtlemisoskused, teenindusalased teadmised ja ka tehnilised serveerimisoskused. Võistlus oli küllaltki tasavägine, näha oli, et võistlejad olid hästi kodutööd teinud.

Esimese koha saavutas Pärnumaa Kutsehariduskeskusest Erik Tammeleht, kes oma tasakaalukuse, positiivsuse ja heade suhtlemisoskustega silma paistis. Teise koha saavutas Tallinna Teeninduskooli õpilane Kertu – Liina Mahla ja kolmanda Haapsalu Kutsehariduskeskusest Kätlin Niinepuu.

“Võistlus oli hästi kordineeritud ja kõik sujus hästi. Poleks uskusnud,et kaasvõistlejad vabariiklikel võistlustel on nii heasüdamlikud ja sõbralikud, me kõik saime omavahel väga hästi läbi.”

“Antud võistlusel osalemine andis tohutu kogemuse, sest võistlusel peab tulema välja oma tavalisest keskkonnast ja kohanema uute inimeste ja situatsioonidega. Selline enese proovilepanek  annab enda kohta väga palju teada. See kes võistluse võidab, seda ei saa kunagi ette ennustada ning sellepärast tulebki anda endast alati maksimum. Võit tuli minu jaoks täiesti ootamatult ja sellega kaasnevad emotsioonid olid ülevad. Usun, et võidu tõi rahulikkus, meeldiv suhtumine ja enesekindlus. Iga teenindaja ülesanne on kliendile positiivse kogemuse jätmine ja usun, et sain sellega hakkama.”

“Kuna ise töötan hetkel kokana, siis tänu sellele võistlusele hakkan järjest rohkem ja rohkem piiluma teeninduse poole. Sooviksin kindlasti arendada oma teadmisi ja suurendada kogemuste pagasit teeninduse valdkonnas. Järgmiseks eesmärgiks sean endale EuroSkillsil osalemise, mis toimub 2016 aasta lõpus Rootsis Gothenburgis.”

Erik Tammeleht, Pärnumaa Kutsehariduskeskus

Tekst: waiterskills.com

This entry was posted in Valdkonna uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.